Training Solutions
Aleksandra Chodasz

Aleksandra Chodasz

Trenerka kompetencji interpersonalnych rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (certyfikat I stopnia), Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych (certyfikat II stopnia) i Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP­KLATKA (stopień: superwizor), certyfikowana konsultantka Extended DISC.

Przeprowadziła ponad 4800 godzin autorskich warsztatów. Najważniejsze obszary szkoleniowe: integracja, budowanie i motywowanie zespołów, zarządzanie przez wartości, diagnoza problemów i poszukiwanie rozwiązań, komunikacja, asertywność, autoprezentacja, automotywacja, obsługa klienta, transformowanie konfliktów, radzenia sobie ze stresem, aktywizacja zawodowa, integracja i motywowanie pracowników przez zaangażowanie w działania dobroczynne, szkolenia z umiejętności i narzędzi trenerskich. Wspiera organizacje i firmy w realizacji wydarzeń z wykorzystaniem dramy i Teatru Interaktywnego.

W swojej pracy z grupami wykorzystuje szereg angażujących metod:

  • Specjalizuje się w dramie stosowanej (ang. applied drama) – zaawansowanej metodzie szkoleniowej, która podnosi odporność psychiczną i efektywność pracy trenerskiej. Wprowadziła do Polski wiele narzędzi dramy poznanych na Uniwersytecie w Exeter oraz na międzynarodowych szkoleniach i adaptowanych przez nią do polskich i trenerskich standardów. Tworzy i redaguje publikacje o dramie oraz uczy tej metody inne osoby pracujące z grupami, w tym trenerów wewnętrznych firm.
  • Tworzy i prowadzi interaktywne spektakle, w których publiczność poszukuje rozwiązań dla problemów bohaterów jednocześnie trenując umiejętności osobiste i zawodowe.
  • Organizuje i facylituje debaty i konferencje z wykorzystaniem m.in. Open Space Technology dla grup od 20 do 250 osób.

Wykształcenie, pasję i chęć pozytywnego wpływania na otaczającą rzeczywistość wykorzystuje także w założonej przez siebie Fundacji Rozwoju „Dobre Życie”, gdzie wspólnie z zespołem trenerów, artystów i ekspertów pracuje z młodzieżą i społecznościami lokalnymi, w tym tworzy przedstawienia i teledyski oparte na historiach mieszkańców. Służy także wsparciem liderom lokalnym jako tutorka w Szkole Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.